Freskluft sier: God morgen alle spreke damer. Kaffen er klar, sola har begynt å titte fram. Det blir en fantastisk flott turdag.
Skriv Skriv her Skriv i megafonen
UtPåTur1962
Opprettet 25.04.2023 av UtPåTur1962, mann, 62 år, Oslo.
Fra fjell til fjord (Finse-Demmevasshytta-Simadalen) 5.-7. mai
Gå på nettet og søk, dette er en klassisk vårskitur!

Den starter høyt med vinter på Finse og ender lavt med fruktblomstring i Hardanger. Man går på fjellski med stålkanter. Jeg har gått turen før og ønsker å gjennomføre den også i år, men ikke alene, da man bør være minst 3 i taulaget over breen nedenfor Demmevasshytta. Vi møtes til middag fredag kveld på Finse 1222 hotell. Søndag ettermiddag etter turen spleiser vi på drosje fra Simadalen til Ustaoset.

Finse på fredag kan kun nås med tog. Søndag ettermiddag rekker vi både vest- og øst-gående kveldstog hjem fra Ustaoset. Det er også mulig å kjøre bil til og fra Ustaoset.

Hvem ønsker å bli med?

-Trond

Svar på innlegg

UtPåTur1962
#1. Postet 30.04.2023 av UtPåTur1962
Avlyst, grunnet øredøvende stillhet.

Skuffet? Alternativt turfølge helgen etter her: https://hvitserk.norrona.com/no/norge/vestlandet/varskitur-fra-finse-til-hardanger

- Trond
Freskluft sier: God morgen alle spreke damer. Kaffen er klar, sola har begynt å titte fram. Det blir en fantastisk flott turdag.
Skriv Skriv her Skriv i megafonen
annonseNye Jakten-bønder klare for brev
annonseFriluftsliv - Oppskrifter på turmat
annonseKjøp en Turvenn-kopp